Logo
obchod@repulse.cz
Po - Pá | 9:00 - 15:00 |
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 999,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
DOPORUČUJEME

          VENKOVNÍ ODPUZOVAČ

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ochrana před škůdci
  4. Kuna v autě - jak se bránit.

Kuna v autě - jak se bránit.

Kuna v autě - jak ochránit auta a jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých druhů odpuzovačů.

Kuny mají rády nejen podkroví a střechy domů, ale líbí se jim také ve vyhřátém motorovém prostoru. Především za chladného počasí vyhledávají tento teplý úkryt. Nejčastěji se s nimi setkáte u lesů nebo na sídlištích, objevit se však mohou i v samém centru města. Kuny pod kapotou vozu jsou problém kvůli tomu, že dokáží rozkousat nejen tlumící materiály, ale také kabely nebo hadice chladícího a brzdového systému, a přesně to také dělají. Nejčastěji vyhledávanou "potravou" v blízkosti motoru se stávají zapalovací a jiné kabely, které zbavují jejich izolace. Po takovém "odborném zásahu" již nemusíte ani nastartovat.

Skutečnost, že mohou zničit i nezbytné součásti brzdového systému sama o sobě není moc příjemná, může to totiž vést k nehodě. Navíc oprava vozu napadeného kunou si vyžádá i nemalé finanční prostředky.

Jak se bránit?

Než se pustíte do jejich likvidace, měli byste vědět, že jejich zabíjení a chytání je nezákonné. Zapomeňte tak na to, že je například otrávíte nebo chytíte do želez, vystavili byste se zbytečnému riziku a přitom jsou další způsoby, jak se jich zbavit.

Nejúčinnější ochranou je nejspíše garáž, tato rada vám ale asi nepomůže, protože kdybyste ji měli, tak tento článek pravděpodobně nečtete. Výjimkou může být případ, že se do vaší garáže dostává kuna nějakým otvorem. Potom vám snad pomůže rada, že kuně stačí otvor o průměru pouhých 6 centimetrů, pokud nějaký takový najdete, okamžitě ho zabezbečte například montážní pěnou do které umístíte ocelovou vatu.

Ultrazvukové odpuzovače kun

Pravděpodobně jste již někdy slyšeli o nějakém druhu ultrazvukového odpuzovače. Obecně platí, že existují dva základní druhy ultrazvukových odpuzovačů. První typ je napájen z autobaterie a nevyžaduje výměnu baterií, druhý typ má vlastní baterii, kterou je nutno v pravidelných intervalech měnit.

Ultrazvukové odpuzovače vydávají zvuk s frekvencí vyšší než 18 kHz, a tím pádem je pro člověka tento zvuk neslyšitelný. Narozdíl od akustických odpuzovačů musí být ten ultrazvukový umístěný tak, aby se ultrazvukové vlny mohly volně šířit celým motorovým prostorem.

Před tím, než do automobilu odpuzovač nainstalujete, je potřeba ho umýt a zbavit pachu kuny, především pak motorový prostor, pokud se v něm již kuna schovávala. Nesmí na voze zbýt žádné pachové stopy, které v něm zanechala.

Odpuzování pomocí pachových odpuzovačů kun

Zakoupit můžete také pachové oduzovače kun ve spreji. Použití je jednoduché, prostě ho nastříkáte do motorového prostoru a kuny by se v něm již neměly ukázat. Zápach, který látka ve spreji vydává, je totiž pro kuny nepříjemný. Účinnost se pohybuje v řádech týdnů nebo měsíců (dle typu odpuzovače), poté by se měla aplikace opakovat. Pachové odpuzovače se také dají rozdělit na dvě skupiny. Do první skupiny patří pachové odpuzovače, které imitují pach predáturů - jejich výhodou je dlouhá účinnost a jejich nevýhodou je zápach, který je poměrně výrazný. Druhá skupina pachových odpuzovačů má pro člověka příjemnou vůni (citrusy, máta, atd) pro kuny je silně dráždivá a krátkodobě velmi dobře funguje, nevýhodou je nutnost častého obnovování pachové stopy, protože účinnost se rychle snižue.

Jaké je tedy ideální řešení?

Pokud chcete mít 100% jistotu, že vašeho plechového miláčka kuna nenavštíví, tak doporučujeme kombinaci obou metod, tedy jak pachového odpuzovače, tak elektronického zařízení.

 

PŘEJÍT NA ODPUZOVAČE KUN DO AUTA

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
KDE NÁS NAJDETE

REPULSE s.r.o.

Veverkova 1343/1, Hradec Králové

Trasa do výdejního místa - MAPA

Výdejní doba:
pondělí8:00 - 13:30 
úterý8:00 - 13:30 
středa8:00 - 13:30
čtvrtek 8:00 - 13:30
pátek zavřeno
sobota - neděle zavřeno
O FIRMĚ

REPULSE s.r.o. 

IČO: 04161203

DIČ: CZ04161203

Spisová značka: C 35336

Jsme plátci DPH

Nad 3999 Kč - DOPRAVA ZDARMA

www.repulse.cz

www.uhliky-do-naradi.cz 

KONTAKTY
Logo
Objednávky po telefonu
INFOLINKA
INFOLINKA
Po - Pá | 9:00 - 15:00 |
REPULSE s.r.o. | www.repulse.cz | 2015-2020 ©
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.