Logo
obchod@repulse.cz
Po - Pá | 9:00 - 15:00 |
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 999,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
DOPORUČUJEME

          VENKOVNÍ ODPUZOVAČ

  1. Úvod
  2. Produkty
  3. PACHOVÉ OHRADNÍKY
PACHOVÉ OHRADNÍKY HAGOPUR, ANTIFER

Pachové ohradníky

 

Pachové hradníky HAGOPUR, Pachové ohradníky ANTIFER

Jsme největší autorizovaný internetový obchod s pachovými ohradníky v ČR. V naší nabídce najdete největší výběr pachových ohradníků na jednom místě. Naše pachové ploty pomáhají myslivcům, zemědělcům nebo obyčejným zahrádkářům. Myslivec použije pachový ohradník zejména k ochraně zvěře, ale zemědělci používají pachové ploty zejména k ohradě zemědělských plodin, stromků, okrasných dřevin proti škodám a okusu, důležitá je též ochrana srnčat při sečení trávy - veškeré tyto pachové ohradníky najdete zde. Pachová ochrana před srnkami a prasaty. V sortimentu najdete pachové ohradníky na kuny, na hlodavce i na krtky.

Pachové ohradníky Hagopur brání střetu zvířat s auty a ochrání úrodu.

Srážkám aut se zvěří budou bránit v některých lesních úsecích silnic pachové ohradníky. Krajský úřad v Moravsoslezském kraji se je rozhodl nakoupit a instalovat v místech, kde střety se zvěří hrozí. Na jejich nákup vyčlenil 120.000 korun. ČTK o tom informovala mluvčí krajského úřadu Šárka Vlčková. "Podle statistik dopravních nehod dochází na silnicích druhých a třetích tříd v Moravskoslezském kraji k četným střetům motorových vozidel s vysokou a černou zvěří," uvedl náměstek hejtmana Miroslav Novák. Podle něho nejsou dopravní značky upozorňující na výskyt zvěře příliš účinné. Více v článku:

Proto kraj rozmístí kolem silnic druhých a třetích tříd zhruba 4000 pachových ohradníků, které mají chránit 40 až 50 kilometrů komunikací. Kraji patří přibližně 2700 kilometrů silnic těchto tříd. O tom, kde konkrétně budou ohradníky postaveny, rozhodne Správa silnic Moravskoslezského kraje společně s okresními mysliveckými spolky - sdruženími Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná a Opava, které pomohou místa vytypovat. Pachové ohradníky fungují na bázi pachových repelentů, které mají funkci pachových bariér. Aplikují se nástřikem na tyče nebo stromy a díky účinné látce, která obsahuje pach člověka nebo predátorů, například medvěda, rysa, vlka, zabraňují zvěři vstupu do nebezpečných prostor.

Ohradníky již používají v jiných regionech, například na Vysočině. Na Žďársku začali myslivci s instalací pachových ohradníků už před třemi lety na přibližně tříkilometrovém úseku. Řidiči se tam průměrně během roku střetli se zvěří přibližně dvacetkrát. Po instalaci ohradníků loni ani letos k nehodám se zvěří v daném úseku již nedošlo.

 

PACHOVÝ KOLÍK

Pachový kolík, neboli oplocenka, je dřevěný kolík, na nějž je nanesena chemikálie Hagopur. Jedná se o pěnu s repelentem proti spárkaté zvěři, která imituje pachy velkých predátorů a zvěř tak z místa odpuzuje. Podle Českomoravské myslivecké jednoty, která projekt s pachovými oplocenkami rozjela, je jejich účinnost 80 až 90 procent. "Zatímco v roce 2008 našli myslivci v úseku 589 sražených kusů spárkaté zvěře, v minulém roce, kdy projekt probíhal, už jen 50 kusů. Pachové oplocenky tedy mají 80ti až 90ti procentní účinnost," uvedl mluvčí Českomoravské myslivecké jednoty Josef Pubal. Pachové oplocenky tvoří linie několika pachových kolíků, na které je nanesena stavební pěna s koncentrátem Duftazaun společnosti Hagopur. "Tato pěna má fungovat jako repelent proti spárkaté zvěři, silně zapáchá po velkých predátorech a zvěř to odrazuje," dodal Pubal. Někde se pěna nanášela na kolíky, jinde postačil keř nebo hustý porost. Podle Pubala koncentrát účinkuje asi čtyři měsíce, pak se musí obnovit. Kromě srnců, kterých je v oblasti projektu nejvíce, kolíky zabraly i na zajíce a bažanty. S tím se původně vůbec nepočítalo.

ZVĚŘ NA SILNICI

Počet zvířat, která každoročně uhynou na českých silnicích.

Zajíc polní           566 400

Ježek                  346 800

Bažant obecný     68 400

Srnec obecný      52 000

Kuna lesní            49 800

Lasice kolčava     28 100

Liška obecná         4 400

 

Myslivci nechali kolíky umístit do nepřehledných míst, odkud řidič neměl šanci zvíře zpozorovat a zavčasu brzdit. Naopak na volných prostranstvích, jako je například louka, nechali zvěři přes cestu volný přechod. "Chceme zabránit srážkám se zvěří, ale ne zabránit zvěři zcela přecházet silnice. Kolíky v nepřehledných místech, kterým se vyhne, ji vytlačí na přehlednější území," popsal smysl projektu Pubal s tím, že zvěř i řidiči tak mají čas zareagovat a zvířatům zůstane možnost migrovat za potravou nebo za vodou. Loni se stalo v Česku 3 084 nehod, při který řidiči srazili nějaké zvíře. Jeden člověk při těchto dopravních haváriích přišel o život. Pachové oplocenky by se v budoucnu mohly objevit v celé České republice. Už nyní jedná myslivecká jednota s výrobcem chemikálie i s Ředitelstvím silnic a dálnic. To pachové oplocenky užívá od loňského listopadu. "Jsou umístěny například podél dálnice D47 v Moravskoslezském kraji. U dálnic preferujeme klasické oplocení, nicméně to zde ještě není postaveno. Pachové oplocenky nám sloužily jako provizorní řešení a letos je vyměníme za ploty. Pachové kolíky plánujeme užívat na silnicích nižších tříd," uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. Užívání pachových oplocenek je podle ní pro společnost výhodné. "Nemá sice stoprocentní účinnost jako ploty, ale je mnohem méně nákladné. Rozhodně se jejich užívání nebráníme, spíše naopak," doplnila. S projektem takzvaných pachových "zdí" přišel Karel Hrouzek z Českomoravské myslivecké jednoty, který nový postup ochrany zvěře i řidičů zkoušel na 121 kilometrech silnic na Litoměřicku a Žatecku.

 

Pachové ohradníky HAGOPUR

HAGOPUR Pachový ohradník ve spolupráci s ADAC

vyvinutý produkt pro snížení nebo zabránění nehod na silnicích a proti okusu plodin a dřevin.

 Je to mezinárodně patentovaný produkt, systém skládající se z:

 

    Pachový ohradník ® pěna

    Pachový ohradník ® koncentrát

   

Pachový ohradník se používá v Německu od roku 1990 a stal se nedílnou součástí mnoha úseků silnic. Tento systém se také používá v Rakousku, Švýcarsku a Španělsku. S veklým úspěchem na mnoha silnicích se nyní využívá i v České republice. V Německu je již 30.000 km silnic s pachovým ohradníkem a bilance snížení je o 76%, v různých prokázaných jednotlivých případech dokonce až o 100%. Pachový ohraník je zcela ekologický. Pachový ohradník ® je založen na speciální pěně, která se aplikuje podél silnic a zabraňuje častým nehodám. Velmi zjednodušeně - působením UV záření se z pěny uvolňuje vůně - kombinace slože: vlk, rys, medvěd a člověk. Senzibilizující účinek ohradníku ® založena na kombinaci: vůně koktejlů, pouliční hluk a pohyb vozidel.

Aplikace:

Pachový ohradník ® lze použít podél silnic nebo exponovaných úsecích silnic, aplkovat na kolíčky, stromy, silniční hranice nebo jednoduše postavit kůly. Pěnové zásoby postupně vytečou.

Použití v ČR

Neúměrné ztráty na zvěři způsobené střety s motorovými vozidly a vlaky jsou každo-ročně předmětem nářků uživatelů honiteb. Tyto střety však mají také za následek ztráty na lidských životech a nevyčíslitelné škody na majetku. V době kdy jsou k mání prostředky, které mohou tento problém vyřešit, je nepochopitelná pasivita většiny českých myslivců.

Myslivci z Litoměřicka, Roudnicka, Žatecka, Domažlicka a Pardubicka již vyzkoušeli světelnou a pachovou ochranu kritických úseků silnic. Na semináři pořádaném v loňském roce v Litoměřicích byly tyto zkušenosti prezentovány. Lze obecně konstatovat, že ochrana pachovými ohradníky vychází podle zjištěných poznatků nejefektivněji. Jde o relativně snadnou a finančně přijatelnou formu ochrany silnic. Z pachových ohradníků dominuje přípravek Duftzaun vyvinutý firmou HAGOPUR. V Německu se tento přípravek používá již od roku 1990 a v současnosti je tímto přípravkem ošetřeno cca 30.000 km německých silnic. Jeho použitím bylo dosaženo snížení střetů zvěře s motorovými vozidly až o 76 %, v některých případech je účinnost 100 %. Na základě těchto výsledků bylo používání rozšířeno také v Rakousku, Švýcarsku a Španělsku.

Na základě výše popsaných skutečností by měli i uživatelé honiteb v České republice, ve spolupráci s vlastníky honiteb a místně příslušnými odbory dopravy, urychleně vytypovávat kritické úseky silnic I., II, a III. třídy. Souběžně je třeba vyzvat odbory dopravy a Krajské úřady k vytvoření dotačních titulů, které by výrazně napomohly k realizaci této prospěšné akce. Myslivci by potom vložili do projektu svou práci a s ohledem na znalosti pohybu zvěře by realizovali praktickou část aplikace pachových ohradníků. Pachový ohradník je založen na speciální pěně, která se aplikuje pomocí stříkací pistole podél silnic na stromy, zemědělské kultury či dřevěné kolíky. Působením UV záření se z pěny uvolňuje aroma složené z pachů vlka, rysa, medvěda a člověka.

Kromě tohoto přípravku nabízíme myslivcům další výrobky firmy HAGOPUR jako jsou ochrany zemědělských kultur, ochrany proti vniku srnčat před sekáním pícnin, ochranu domácností a motorových vozidel proti šelmám, zejména kunám. Dále jsou zde k mání vábidla na srnčí, jelení a černou zvěř a také na kuny a lišky. Tato vábidla slouží k odlákání zvěře z některých problémových prostor a také k usnadnění lovu.

Na závěr si dovolím několik drobných úvah. Je zarážející, že přes nesporné a prokazatelné výsledky v zahraničí, Ministerstvo zemědělství nezahrnulo tuto společensky významnou činnost do dotačních titulů, které každoročně vyhlašuje. Rovněž je k podivení, že ani „největší“ myslivecká organizace dosud nevyvinula žádnou aktivitu k podpoře této pro zvěř i člověka prospěšné akce. Na úplný závěr jen provokativní výzvu: „Myslivci budete dále jen sedět a naříkat nad rozlitým mlékem nebo se zvednete a něco pro zvěř a společnost vykonáte?“

                               

Hagopur Wildschwein – Stopp / Odpuzovač černé zvěře             

Černá zvěř při hledání potravy buchtuje a zvlášť v polních kulturách působí velké škody. Výsledkem jsou ztráty na výnosech zemědělských plodin a důsledek vysoké investice do opatření proti škodám.

-skutečně chrání polní kultury,bez požadavku na oplocení

-zvěř odhání, ale neškodí

-netečný životnímu prostředí, netoxický

-spolehlivý výsledek, bezproblémové použití

 

Řešení

Produkt na bázi přírodních pachů, které černé zvěři signalizují přítomnost přirozených nepřátel, s vysokým účinkem a širokou možností použití

Použití ve spojení s hliníkovými pásky / depoty  prostředku /, díky pachu, hluku a odrazu světla, zajišťuje výborný výsledek

Odpuzovač černé zvěře jednoduše aplikujeme na plstěný polštářek na hliníkovém proužku, ty pak rozvěsíme na chráněnou  plochu ve výši hlav zvěře, s odstupy 8-15 m.

Všeobecně

Specielní produkt vyvinutý firmou Hagopur, patentově chráněn.

Odpuzovač černé zvěře je neškodný životnímu prostředí a výborně chrání před škodami černou zvěří.

           

Hagopur Wildschwein – Stopp A+B/ Odpuzovač černé zvěře A+B             

Problém

Černá zvěř působí na zemědělských plodinách a loukách velké škody, to se projevuje nejen na ztrátách zemědělských výnosů, ale i vysokých nákladech na opatřeních proti těmto škodám.

Cíl – vyvinout nový prostředek, který

Chrání zemědělské kultury bez nutnosti opocení

Odpuzuje zvěř ale je pro ni neškodná

Nejedovatý a neutrální k životnímu prostředí

Jednoduchá a bezproblémová aplikace

 

Řešení

Produkt na bázi přírodních pachů, který černé zvěři signalizuje přítomnost přirozených nepřátel, s výborným účinkem a širokou možností využití

Aplikace ve spojení s hliníkovými pásky, opatřenými filcovým depotem, které zajišťují úspěch použití i zvuky a odrazy světla.

Prostředek naneseme na depot hliníkového proužku (balení vystačí pro ca 320 dávek), ty rozmístit ve výši hlav zvěře na kůly apod. s rozestupem

8-15 m.

Možnost střídání aplikace komponentů A (červený) a B (modrý) zamezí přivyknutí černé zvěře na stejný pach a zlepšuje účinek. Produkt je dodáván v praktickém kufru, ale je možno objednávat i jednotlivě.

Všeobecně

Produkt je patentově chráněn a úspěšně testován.

                               

               Hagopur Kitz – Rettung / Ochrana srnčat            

Problém

Ve vysoké trávě jarních luk jsou schovaná srnčata a při nebezpečí se přikrčí k zemi. Přes veškerou opatrnost při sklizni je každý rok mnoho srnčat poraněno, nebo zabito.

Cíl

Vývoj produktu, který

- vyhnat zvěř z míst ve správném období před sklizní, bez nežádoucích škodlivých vedlejších účinků

- neutrální k životnímu prostředí a není toxický

- prostředek, řeší spolehlivě problém s minimálními náklady

 

Řešení

Prostředek na bázi přírodních pachů, signalizuje srně nebezpečí před přirozenými nepřáteli a ta pro mládě hledá jiný úkryt.

Použití ve spojení s depotem, tzn. hliníkovými pásky a plstěným polštářkem, zvyšuje šanci na úspěch při ochraně zvěře.

Asi 3 dny před plánovaným sečením luk rozestavíme v odstupu šachovnicově 10-20 m kůly, na které navěsíme aluminiové proužky s depotem, na který stříkneme prostředek.

Před sklizní kůly posbíráme, možnost vícenásobného použití

 

Všeobecné

Produkt vyvinut  firmou Hagopur a je patentově chráněn. Ověřeno úspěšně v praxi. Vydatnost dózy 100-150 dávek

                                  

               Hagopur Anti Marder Spray / Prostředek proti kunám   

 

Problém

Potíže znají majitelé aut parkujících venku, majitelé nemovitostí

a zahrad, kterým kuna skalní působí nepříjemné škody

- poškozené zapalovací kabely u aut, hadice a svazky izolovaných drátů, oprava stojí majitele nejen peníze, ale i ztrátu času

- nepříjemný zápach na půdách domů i zahradních chat

 

Cíl

Nový produkt

-možnost použití prostředku a ochránit lidi před nepříjemnými důsledky činnosti kun, aniž by kuny byly ohroženy na zdraví, nebo životě

- neutrální prostředek pro životní prostředí, nesmí být jedovatý

- aplikace musí být jednoduchá a nezpůsobovat zdravotní potíže obsluze

Řešení

- produkt na bázi přírodních pachů, s biologicky odbouratelným nosičem, velkou účinností  a širokou možností použití

- specielní ventil bezpečně uzavírá dózu, zajišťuje jednoduchou aplikaci díky přiloženým polštářkům, depot s dlouhou účinností

- průzkum mezi automobilisty ukázal, že více než 91% uživatelů bylo s produktem spokojeno

Všeobecně

Tento specielní produkt byl vyvinut firmou Hagopur a právně chráněn

   

Hagopur Certosan

 

Problém

Díky změnám životního prostředí a zvyklostí srnčí a vysoké  zvěře dochází ke značným škodám okusem na dřevinách. Z toho vyplývá konflikt zájmů mezi lovci a lesníky a náklady na opatření proti škodám okusem se stále zvyšují

Cíl

Vývoj produktu, který

Redukuje okus a ohryz v kulturách a porostech

Je neutrální pro životní prostředí

Dá se cíleně aplikovat na žádané lokality

Úsporný ve spotřebě a s dlouhotrvajícím účinkem

 

Řešení

Produkt na bázi čistě biologických proteinů, tuků a solí. Certosan nabízí dlouhodobou ochranu a je po ukončení účinku biologicky odbouratelný

Certosan je možno okamžitě bez prodlevy použít na ochranu sazenic

a stromů. Vysoká ekologická snášenlivost produktu i při čerstvých okusech chrání rostlinu před dalšími fytotoxickými vlivy

Certosan nabízí uživatelům možnost redukovat škody okusem a ohryzem na zájmových plochách a odvádí zvěř na další místa revíru, kde škody nemohou být tak výrazné.

Vzhledem k přírůstu sazenic je účinek při aplikaci podzim – zima, přibližně

6 měsíců

Není dobré aplikovat produkt za přímého slunečního záření.

 

Použití

Přidat 400 ml vody a řádně protřepat. Náplň vystačí na min.380 dávek, směs spotřebovat do 10 dnů, skladovat v chladu (4-6 °C)

 

 

Novinky z našeho blogu

Pozor na hlodavce - začínají se stahovat do domů
Pozor na hlodavce - začínají se stahovat do domů
S blížícím se podzimem se hlodavci ve velkém množství stahují do objektů - je nejvyšší čas na ochranu. číst celé
Kuna v autě - jak se bránit.
Kuna v autě - jak se bránit.
Chcete ochránit vaše auto před kunami a zemezit vysokým škodám? číst celé
Aditiva ATOMIUM co vám přinesou?
31.07.2019 Auto-moto
Aditiva ATOMIUM co vám přinesou?
Aditiva ATOMIUM a jejich pozitivní účinek pro motor vašeho auta číst celé
Chodí Vám škodná na drůbež?
Chodí Vám škodná na drůbež?
Pokud navštívila kuna nebo liška váš kurník se slepicemi máme řešení. číst celé
KDE NÁS NAJDETE

REPULSE s.r.o.

Veverkova 1343/1, Hradec Králové

Trasa do výdejního místa - MAPA

Výdejní doba:
pondělí8:00 - 13:30 
úterý8:00 - 13:30 
středa8:00 - 13:30
čtvrtek 8:00 - 13:30
pátek zavřeno
sobota - neděle zavřeno
O FIRMĚ

REPULSE s.r.o. 

IČO: 04161203

DIČ: CZ04161203

Spisová značka: C 35336

Jsme plátci DPH

Nad 3999 Kč - DOPRAVA ZDARMA

www.repulse.cz

www.uhliky-do-naradi.cz 

KONTAKTY
Logo
Objednávky po telefonu
INFOLINKA
INFOLINKA
Po - Pá | 9:00 - 15:00 |
REPULSE s.r.o. | www.repulse.cz | 2015-2020 ©
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.