Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

 


ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

REPULSE s.r.o.
Veverkova 1343/1
Hradec Králové 500 02
tel: 733448397 - Osobní odběry
fax: 728007997 - Objednávky
obchod@repulse.cz
IČO: 04161203
DIČ: CZ04161203

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Úvod » ŠUNGIT A ŠUNGITOVÁ DRŤ

ŠUNGIT A ŠUNGITOVÁ DRŤ

 

ELITNÍ ŠUNGIT

Stačí dát do sklenice s vodou a druhý den pijete vodu:

 • více mineralizovanou
 • s léčivými účinky - vysoký obsah fullerenů
 • energeticky strukturovanou
 • bez virů a nebezpečných buněk
 • se silnými antioxidačními a antibaktericidními účinky

JEDNODUCHÁ PŘÍPRAVA ŠUNGITOVÉ VODY.

Balení: 10 g (na 1/2 litru vody = pro 1 osobu na 1 den)
             20 g (na 1 litr vody = pro 2 osoby na 1 den)

BALENÍ 20 GRAMŮ OBSAHUJE 5 - 8 kousků ELITNÍHO ŠUNGITU o velikosti 1x2 až 2x3 cm

 

Největší krystal šungit ELLITE , který byl nalezen má hmotnost 1200g. Šungit ELLITE se nachází podobně jako "žíla zlata" v mateřské hormině šungitu.

Šungit elitte je velmi vzácnou formu minerálu ( minerální rarita, obsah uhlíku 98% , běžný šungit má obsah uhlíku cca 30%) vzniklého metamofózou šungitu s výrazným kovovým leskem, antracitovou barvou s extrémně vysokým obsahem fullerenů (anthraxolite), který je ručně těžený, obtížně zpracovatelný, je křehký

Šungit ELLITE použití:

 • k přípravě šungitové vody ( 20g na 1 litr vody ).  voda je více mineralizovaná, energeticky strukturovaná a čistá, neutralizuje viry a nebezpečné buňky, má silné antioxidační a antibaktericidní účinky.
 • jako amulet - přívěšek nebo do kapsy
 • léčivé schopnosti díky vysokému obsahu fullerenů
 • chrání před elektromagnetickým působením domácích spotřebičů a elektrosmogem
 • jedinečný dárek
 • příprava speciální šungitové vody

Příprava vody: stačí dát do sklenice vody a druhý den ji můžete pít ( dávkování 20 g na 1l vody )  a s jistotou víte, že je nasycen fullereny a voda je energeticky strukturovaná. Oproti vodě vyčištěné a energeticky upravené běžným šungitem cítíte výrazný chuťový rozdíl na patře. Jde vskutku o vyjímečnou " Elitní vodu"!!!

obsah 90- 98% uhlíku, běžné šungity mají obsah uhlíku cca 30%

Platí zásada, čím větší váha valounu šungitu ELLITE, tím vyšší cena za 1 gram hmotnosti. Velikosti kolem 10cm již prakticky nelze získat.


Šungit je specifická prekambrická hornina obsahující uhlík, která dostala svůj název po karelské vesnici Šuňga na břehu Oněžského jezera. Forma uhlíku, z něhož je šungit složen, je charakterizována jako nekrystalická, podobná fullerenu, metastabilní, negrafitujicí, tvořící matrici, v níž jsou rovnoměrně rozmístěné vysoce dispersní silikáty.

Analogie struktury šungitu Zažoginského ložiska v Republice Karelie nejsou v jiných regionech Ruska ani v zahraničí zatím objeveny. Šungit je charakterizován vysokou odolností, nepropustností, chemickou stálostí, elektrickou vodivostí, vysokou aktivitou v oxidačně redukčních procesech, v rozdrobeném stavu má schopnost mísit se s veškerými komponenty. Všechny tyto jeho vlastnosti jej umožňují používat v mnoha odvětvích průmyslu.

Co je šungit? Šungit je 2 miliardy let stará polyminerální uhlíková hornina, jejíž jediné naleziště se nachází v Karélii, v severozápadním Rusku. Šungit má značně neobyčejné složení, strukturu, fyzikální a chemické vlastnosti, má záhadný původ a široké spektrum využití.
Vědecké výzkumy prokázaly řadu úžasných vlastností šungitu. Jeho působení pohlcuje elektromagnetický smog, chrání před geopatogenními zónami, čistí a aktivuje vodu, má velmi silné antioxidační účinky,  dokáže pohlcovat negativní energie apročistit okolní prostor.

Šungit klasifikujeme dle množství obsahujícího uhlíku, dle toho rozlišujeme:

 • nízkouhlíkaté (dо 5 % С);

 • středně uhlíkaté (5-25 % С);

 • vysoce uhlíkaté (25-80% С) šungitové horniny.

 • 95% a více ŠUNGIT ELLITE

Šungit má tyto vlastnosti:

 • tvrdost dle mineralogické škály 3-3,5;

 • měrná hustota 1840- 1980 kg/м3;

 • v popelu obsahuje prvky V, Ni, Mo, Cu, Ce, As, W;

 • vysoká mrazuvzdornost;

 • téměř nepodléhá oděrům.

Vědecké výzkumy a zkoušky šungitových hornin stanovily vlastnosti tohoto unikátního nerostu:

 • schopnost stínit elektromagnetické záření;

 • sorpční, katalytické vlastnosti;

 • baktericidní vlastnosti;

 • vysoká elektrická vodivost.

Mnozí vědci na celém světě se pokoušejí synteticky vyrobit materiály s podobnými vlastnostmi. V Karelii však již před 2 miliardami let sama příroda vytvořila šungit, který léčí, čistí, ozdravuje, normalizuje, regeneruje a navíc napomáhá růstu.

Americkým chemikům se podařilo syntetizovat fullereny - zásadně novou formu existence uhlíku. Uhlík, jak je známo, je základem života na Zemi (energie nutná pro organismy vzniká v buňkách díky okysličování uhlíku). Do nedávna byly vědě známy tři krystalické modifikace uhlíku: nejtvrdší - diamant, nejměkčí - grafit a uměle syntetizovaný - karbin. Fullereny jsou čtvrtou formou existence uhlíku, kterou teoreticky zdůvodnili a později objevili ve složení tzv. uhlíkových hvězd američtí astronauté, za což získali i Nobelovou cenu.

Umělá výroba fullerenů otevřela lidstvu lákavé perspektivy, obzvlášť ve sféře lékařství, protože fullereny se ukázaly jako do této doby nejsilnější z objevených antioxidantů.

Jediným z přírodních zdrojů fullerenů (při čemž ihned 2 druhy С60 и С80) je šungit, který objevil ruský emigrant v USA, profesor S. Cipurskij. Po jeho senzačním objevu se celý svět v jediném okamžiku dozvěděl, jakým unikátním pokladem oplývá Rusko.

Skeptiků bylo mnoho. Bylo těžké uvěřit, že se nerost může stát všelékem proti nemocím. Lithoterapie - léčení kameny, se jevilo jako přežitek nevzdělaných předků. Ale šungitová voda léčila vnitřní onemocnění, šungitová pasta ztišovala vnější bolest a hojila popáleniny.

Ještě v roce 1986, po havárii na Černobylské atomové elektrárně, Ukrajina stínila šungitovým štěrkem jaderný reaktor. Následky technogenní katastrofy se podstatně snížily díky absorpci radiace kamene - zachránce šungitu a jeho „bílému bratru" zeolitu.

Všichni lékaři a léčitele tvrdí, že se člověk má stravovat a léčit tím, co je v prostředí jeho přebývání. Není třeba něco vymýšlet, jenom se zastavit, přijmout bezcenný dar přírody a uvěřit mu.

 

Karelský šungit

Karelský šungit. Pod tímto názvem jsou šungitové horniny všeobecně známy ve světě jako jedinečný přírodní materiál. Je neobvyklý původem, strukturou obsaženého uhlíku a strukturou samotných hornin. Tímto se vysvětluje řada neobvyklých fyzikálních, chemických, fyzikálněchemických a technologických vlastností, patřících právě jen těmto horninám.

Léčivé vlastnosti šungitu jsou známy již více než 300 let. Již Petr I. v roce 1719 založil lázně Marcialnyje vody v Karelii pro léčení nemocných a raněných vojáků. V této době byl karelský šungit nazýván "aspidným kamenem" a vojákům, kteří se vydávali na cestu předepisovaly nošení kousku šungitu ("aspidný kamen") ve svých tornách a kladení do hrnků pro dezinfekci vody.

Mezí místními obyvateli jsou již dávno známé léčivé vlastnosti vody z pramene "Carevnin ključ" a "Tri Ivana", která protéká skrz šungitové horniny. Až teprve v roce 1878 dostaly tyto unikátní horniny název šungit od jména obce Šuňga, která se nachází na břehu Oněžského jezera. Od tohoto okamžiku začaly první geologicko-průzkumné a zkušební práce, jejichž operativnost se vysvětluje válečnou situací v Rusku a přípravou k Rusko-turecké válce. Karelský šungit na sebe původně upozornil jako možné energetické palivo. Ale pokus o jeho pálení se naštěstí nepodařil.

V XXI.století karelský šungit přichází do hospodářské sféry jako víceúčelová minerální surovina obsahující uhlík, vyžadována pro různé odvětví průmyslu, zemědělství, různé oblasti životní činnosti člověka a v současné době je právem nazývána národním nerostem Karelie.

Karelský šungit je:

 • přírodní antioxidant, schopný zvýšit imunitu člověka k vážným onemocněním;

 • sorbent, čistící vodu i vzduch od mnohých organických i anorganických sloučenin;

 • katalyzátor zabezpečující rozklad sorpčních organických látek a regeneraci sorpčních vlastností;

 • nositel vysokého spektra mikroelementů a biologicky aktivních látek, intenzifikujících biologické procesy v organizmu člověka a zvířat;

 • materiál stínící negativní vliv elektromagnetického záření různého charakteru.

Šungitové horniny

Šungitové horniny Zažoginského naleziště jsou podrobně prostudovány a již se široce používají:

 • V železářském průmyslu a jeho poptávka není plně uspokojena.

 • Již více než 10 let se vyrábějí omítky a podlahové krytiny na bázi šungitu, které stíní elektromagnetická záření.

 • Zavedena výroba filtrů pro domácnost s použitím šungitových hornin.

 • Zbudovány čističky pro čištění povrchových odpadních vod v Moskvě a Snkt-Petěrburgu (Rusko).

 • V Rusku se vyrábí nové pneumatiky s použitím šungitové náplně, díky níž jsou zlepšeny jejích technické a technologické charakteristiky.

V současné době to není zdaleka úplný soupis oblastí praktického použití šungitových hornin.

Šungit jako přirozený přírodní komplexní sorbent, máp řadů výhod:

 • Nízké náklady ve srovnání s aktivním uhlím a jinými sorbenty;

 • Vysoká efektivita sorpce;

 • Unikátní baktericidní vlastnosti;

 • Netoxické;

 • Radioaktivně bezpečné;

Fullereny

zvláštní formy čistého uhlíku, byla poprvé objevena v roce 1985 ( parolýzou grafitu ). Fullerenů je řada typů, lišících se počtem uhlíkových atomů.T ypotom vytvářejí spletité prostorové (nano ) konstrukce, která natolik připomínají kopule ( složené s pěti a šesti úhelníků ), jaké navrhoval americký architekt Buckminster Fuller, po němž získaly své jméno.V současnosti jsou získávány fullereny umělou cestou.

            Šungit je jedinný v současné době známý minerál, který obsahuje přírodní fullereny ( směs molekul C60 a  C70) a menší fullereny se vyskytují, byť ve velmi malých množstvích, i v přírodě, a to v uhelných vrstvách a v sazích.Fyzikální vlastnosti fullerenů závisí v prvé řadě na počtu atomů, které celá konstrukce obsahuje. Nejstabilnější a nejlépe probádanou molekulou je fulleren obsahující 60 uhlíkových atomů C60, který svou formou připomíná fotbalový míč. Speciální válcovou formu  jsou i uhlíková nanovlákna, která měří v průměru jen několik namometrů. Vynikají vysokou pevností ,odolností vůči teplu a zejména vysokou schopností vodit elektrický proud.V roce 1993 bylo dokázáno, že fullereny lze nalézt i v přírodě v sazích po úderu blesku.

 

Příprava šungitové vody:

Šungitovou drť nasypeme do 1,5-2 litrové sleněné nádoby - karafy ( nebo čtvrtinu do 0,5 litru) necháme 48 hodin působit, potom šungit důkladně propereme, vodu vylejeme včetně prachu a karafu umyjeme od zbytku prachu a drobných úlomků ( šungit nejlépe přecedíme přes umělohmotné sítko a vrátíme zpět). Potom nasypeme šungit zpět do karafy, zalejeme vodou a necháme cca 24 hodin čistit. Po té vodu slejeme do jiné skleněné nádoby a můžeme ji pít nebo používat na čaj nebo kávu.

Dodáváme tyto balení šungitové drti pro přípravu vody: 150 gramů, 250 gramů, 500 gramů.

Velikost šungitových kousků - 1-4 cm

Šungitová drť vám vydrží cca 3-6 měsíců, potom se sníží její čistící schopnost a je nutno ji vyměnit za novou.

 

Šungitová drť - Jediný nerost na Zemi obsahující léčebné fullereny - antioxidant a univerzální sorbent.

Šungit je jediný nerost na Zemi obsahující léčebné fullereny - nový typ molekulární formy uhlíku, ve které jsou molekuly obsahující magické číslo atomu C60. Pro svou zvláštní strukturu mají fullereny řadu jedinečných fyzických a chemických vlastností, včetně léčebných a obranných. Fulleren je nejvýkonnější a dlouho působícím antioxidant a zároveň univerzální sorbent. Jeho schopnosti čistit vodu od škodlivých příměsí se skutečně nic nevyrovná. Dokáže současně dodávat organizmu prospěšné stopové prvky a makroprvky a pohlcovat škodlivé. Za objev fullerenů získali vědci v roce 1996 Nobelovu cenu. Naleziště se nachází v Karélii, v severozápadním Rusku. Šungit je ideální přírodní materiál pro obranu před negativním působením elektromagnetického vyzařování. Šungitu se připisují léčivé a hojivé účinky.

Použití

Šungitovou drť propláchneme a nasypeme do 3 litrové skleněné nádoby a dolejeme běžnou vodou z kohoutku - karafu necháme 24 hodin stát, potom tuto vodu můžeme pít nebo používat na čaj nebo kávu. Už po 1 měsíci každodeního pití této vody pocítíte změnu. Pitím této vody si můžete někdy i snížit vysoký tlak. Šungitová drť vám vydrží cca 3 - 6 měsíců, potom se sníží její čistící schopnost a je nutno ji vyměnit za novou. Šungitová voda je skvělý, naprosto přírodní nápoj bez jakékoliv chemie, který získáte úpravou běžné vody z vodovodního kohoutku bez složitých procedur a nákladů. Váha 200g šungitové drti je vhodná pro 2,5 - 3 litry vody, nejlépší je skleněná nádoba.

Šungitová drť

Šungit je doslova univerzální sorbent (látka, která má schopnost na sebe vázat jinou látku), je schopný absorbovat až 95% nečistot, čímž odstraňuje zakalení a dodává vodě úžasnou, pramenitou chuť. Dále z vody odstraňuje veškeré těžké kovy, koloidní železo (usazené ve vodovodním potrubí), nitráty a nitrity, pesticidy, dioxiny, fenoly, sloučeniny chlóru, ropné produkty, radionuklidy, vajíčka helmintoz, viry a bakterie. Jedním slovem je Šungitová drť vynikajícím aktivátorem vody a přírodní vodní filtrace.

Jednoduchou úpravou běžné vody z kohoutku, lze za pomoci Šungitu získat čistou a naprosto nezávadnou vodu. Je to velice jednoduché, jen je potřeba zachovat k tomu určený postup. Na1 litrje potřeba100 gramůŠungitové drti. Potřebujete kameninovou nebo skleněnou nádobu, zbavenou veškerých usazenin. Nejprve do ní vysypte obsah balení a po té zalijte trochou vody. 2 – 3 x s obsahem zatočte, aby byl vnitřek zběžně oprán a vodu po té vylijte. Hned potom nádobu naplňte běžnou pitnou vodou z vodovodu anebo studny (1 litr).

Voda se zakalí, protože Šungit je nerost a obsažený prach vytvoří zákal. Je potřeba ponechat nádobu s vodou přes noc. Pozor! Balená voda není pro tento proces vhodná - je takzvaně mrtvá.

Druhý den je potřeba z hladiny odstranit poslední nejjemnější částečky, třeba přes papírový ubrousek. Takto připravená Šungitová voda je vhodná k pití po 48 hodinách. Vodu nikdy nepoužívejte do poslední kapky. Vždy ponechejte minimální hladinu tak, aby zakrývala drť. Vodu doplňujte vždy na noc a ráno ji již můžete opět používat. Zhruba po třech měsících je potřeba použít Šungitovou vodu úplně. Drť přesypte do sítka a očistěte od „slizkého“ povrchu, který můžete pozorovat pouhým okem. Nejlépe je možné ji očistit promnutím v kuchyňské soli, která se lehce spláchne teplou vodou. Po té drť nasypte na pláténko (kvůli snazší manipulaci) a to potom odneste ven na slunce. Tam nechte drť úplně vysušit a takzvaně opět nabít. Vyčištěnou a vysušenou drť vraťte do vyčištěné nádoby a postupujte podle již známého návodu. Tento proces je možné opakovat neomezeně dlouho. Záleží pouze na tom, jak jste schopní Šungitovou drť zbavit usazenin. Někteří lidé uvádí, že používají tutéž Šungitovou drť rok a více, někteří ji mění jednou za půl roku.

A jak Šungitovou vodu skladovat? Můžete ji nechat stát bez obav na všech stinných místech a to při jakékoliv pokojové teplotě, klidně i v létě. Nemusíte se bát, že by se voda zkazila.

Takto upravená voda je vhodná nejen na pití, ale i na vaření, na čaj, kávu, na výrobu ledu, na omývání. Vodu nabídněte i svým domácím mazlíčkům, zalévejte jí květiny. Prostě dopřejte zdraví a krásu všem, kteří to ve vaší domácnosti potřebují. Klidně ji používejte i jako prevenci.

Formy a způsob použití:

150 gramů Šungitu je určeno k pití, pro kosmetické účely, pro zvířata a zálivku květin.

500 gramů Šungitu je určeno nejenom k pití, ale i přípravě jídel, vhodné pro kosmetické účely a hlavně pro koupele. Zde je potřeba luhovat balení v sedmí až desíti litrech vody a to po dobu tří dnů. Potom už stačí jen přidat výluh do vany s obyčejnou vodou. Takovouto koupel provádějte minimálně dvakrát týdně.

1000 gramů Šungitu se uvádí jako univerzální nápoj, určený k pití, pro přípravu jídel, v kosmetice, pro masáž chodidel a křížové oblasti při onemocnění páteře. Dále je tento výluh vhodný pro bolestivé klouby, poruchy krevního oběhu v končetinách (šlapání po drti, pytlík s drtí umístěný pod křížovou oblast), jako stínítko (pytlík, matrace) proti radiaci a geopatogenním zónám, vynikající pro polévání rostlin. Jelikož se časem obvyklé množství Fullerenů unikajících do vody snižuje, což značí zeslabení léčebných vlastností Šungitu, doporučuje se ho jednou za tři až šest měsíců vyměnit.

NDNkNWM4